Skup złomu niklu – skąd pozyskiwać pierwiastek?
Nikiel jest pierwiastkiem bardzo chętnie poddawanym procesowi recyklingu. Nasz skup metali szlachetnych i rzadkich również odkupi od Ciebie każdą ilość odpadów zawierających ten kruszec. Skąd tak duże zainteresowanie? Większość zasobów tego materiału wykorzystuje się w przemyśle metalurgicznym. Stosuje się go przede wszystkim do produkcji stali nierdzewnej. Tę zaś możemy spotkać praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia: w budownictwie, przemyśle chemicznym, energetycznym czy transportowym.

Jedną z najbardziej pożądanych właściwości chemicznych niklu jest wolne tempo utleniania, co czyni go odpornym na korozję. Wykazuje też wysokie własności wytrzymałościowe przy wysokiej temperaturze (do 500°C), stąd też stopy z niklem od lat są używane w przemyśle lotniczym.

Dlaczego warto oddać niepotrzebny złom niklu na skup? Analitycy od kilku lat biją na alarm. Prognozuje się wyczerpanie światowych złóż niklu już za 30 lat. Im bliżej godziny zero dla nieodnawialnych źródeł metali, tym większą wagę przykłada się do działań na rynku surowców wtórnych. Recykling to podstawowa metoda przetwarzania rzadkich materiałów, która trzyma światową gospodarkę w ryzach.

Gdzie znaleźć złom niklu?

Jeśli chodzi o odpady przemysłowe, nikiel w postaci stopów znajdziesz w:

  • blachach walcowanych,

  • prętach,

  • odlewach,

  • odkuwkach,

  • rurach,

  • śrubach, nakrętkach, podkładkach i prętach gwintowanych.

Składowanie takich ilości złomu w fabryce czy własnym zakładzie to marnowanie przestrzeni i pieniędzy. Jedna rura może nie zajmuje wiele miejsca, ale doskonale wiemy, że uszkodzone i stare przedmioty szybko przechodzą z jednostek w dziesiątki. Jeden metr kwadratowy zamienia się w kilka metrów, a przecież utrzymanie tej powierzchni kosztuje niemałe sumy.

Skup niklu - ceny pokazują, że to się opłaca!

Już wiesz, gdzie znaleźć złom niklu i dlaczego warto go sprzedawać. Pozostaje jeszcze jedna kwestia, która pewnie Cię nurtuje: cena, jaką może Ci zaoferować skup niklu. Sprzedaż rzadkich metali to obecnie oznaka przedsiębiorczości. To dochodowy interes dla osób oddających złom do firm prowadzących skup niklu, tytanu, srebra czy skup cyny.

Chcesz pozbyć się odpadów? Przejrzyj cennik na naszej stronie i skontaktuj się z nami. Przyjedziemy w ustalone miejsce i przebadamy materiały profesjonalnym spektrometrem, który zapewni bezbłędny pomiar zawartości niklu. Dajemy Ci gwarancję, że otrzymujesz najlepszą stawkę za dokładnie taką ilość rzadkiego pierwiastka, jaką nam sprzedajesz.

KONTAKT

Dane rejestrowe
Stellmet S.C.
ul. Sobieskiego 11 lok. E6.
40-082 Katowice
NIP: 634 276 27 27

Siedziba
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 15:00

Dział handlowy
Numery Telefonów:
+48 602 744 434, +48 795 566 548
biuro@stellmet.pl

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem