Na co zwracać uwagę, sprzedając złom na skup?
Metale szlachetne, węgliki spiekane czy stal szybkotnąca są niezbędne w wielu gałęziach przemysłu. Niestety naturalne złoża maleją z roku na rok. Na znaczeniu zyskuje więc recykling materiałów z rynku wtórnego. To doskonały sposób na ochronę planety, a jednocześnie dobry zarobek. Czym kierować się, dostarczając odpady na złom?

Dlaczego warto oddawać rzeczy na skup?

Z raportu organizacji WWF wynika, że w ciągu ostatnich 50 lat nasz ślad ekologiczny, czyli wskaźnik informujący o zużywaniu się zasobów naturalnych, wzrósł aż o 190% [1]. Oznacza to, że dostępne na naszej planecie złoża nie są wystarczające. Tymczasem to właśnie na nich bazuje globalny przemysł. Produkcja samochodów, sprzętów RTV i AGD, a także innych przedmiotów byłaby niemożliwa bez dodatku platyny, cyny, wolframu, palladu, srebra i innych pierwiastków. Na znaczeniu zyskuje również skup węglika spiekanego, to niezbędnego sposób do ponownego wykorzystania materiału do wyrobu wierteł, frezów, matryc do wyciskania, walców do drutów.

Oprócz walorów ekologicznych sprzedaż złomu ma także inne zalety. Przede wszystkim pozwala na pozbycie się zalegających rzeczy, np. drutów, katalizatorów samochodowych, sprzętów elektronicznych. Na skup stali szybkotnącej można też oddać wiertła spiralne, łożyska lub pierścienie. Realizacja transakcji to również metoda na dodatkowy zarobek. Cena, na jaką można liczyć, zależy m.in. od ilości dostarczanych surowców, zapotrzebowania rynkowego oraz wartości na światowej giełdzie.

Jak znaleźć dobry skup złomu?

Punktów zajmujących się zakupem materiałów z rynku wtórnego jest coraz więcej, natomiast nie idzie za tym jakość. Konkurencja wymusza na sprzedawcach zapewnienie atrakcyjnych stawek. Na co położyć nacisk, decydując się na współpracę z danym skupem? Zachęcamy do zapoznania się z listą praktycznych rad:

Oferowane ceny

Do najważniejszych kwestii należy zaproponowana cena. Warto porównać ze sobą kilka ofert. Dobrze zapoznać się także z uśrednionymi stawkami rynkowymi (dane te są dostępne m.in. w Internecie). Pozwoli to na prowadzenie efektywnych negocjacji.

Profesjonalna analiza, mobilność

Na wycenę wpływa m.in. ilości czystego surowca w złomie. Aby to ustalić, trzeba wykonać analizę zawartości materiału. W tym celu firma musi dysponować spektrometrem, czyli specjalnym narzędziem do badania składu pierwiastkowego. Nowoczesne urządzenia zapewniają mobilność – kosztorysy przygotowuje się w miejscu odbioru towaru, co znacznie skraca czas transakcji.

Możliwość dojazdu do klienta

Warto współpracować z przedsiębiorcami zapewniającymi dojazd do klientów. Wiele firm posiada samochody przystosowane do transportu złomu. Takie rozwiązanie stanowi ogromne ułatwienie. Wystarczy jedynie uzgodnić termin i czas odbioru materiałów.

Doświadczenie i renoma skupu

Ogromne znaczenie ma renoma firmy. Wiarygodność i zaufanie klientów to elementy, które powinny stanowić jedne z głównych czynników wpływających na wybór konkretnego przedsiębiorstwa. Przed złożeniem zapytania ofertowego dobrze sprawdzić, ile lat dana organizacja działa na rynku. Im dłuższej, tym większe prawdopodobieństwo udanej współpracy.

Sposób załatwiania formalności

Sprzedaż złomu nie powinna zajmować dużo czasu. Szybka wycena, podpisanie umowy i płatności gotówką to obecnie standard. Rzetelne firmy dysponują potrzebnymi wzorami dokumentów, dzięki czemu dopięcie wszystkich formalności trwa tylko chwilę.

Dlaczego warto wybrać firmę Stellmet?

Nasz skup złomu cechuje się profesjonalnym podejściem do klienta. Jesteśmy liderem na rynku – nasza firma powstała w 2010 r. Dysponujemy zapleczem transportowym pozwalającym na skup towarów w dowolnym miejscu. Współpracujemy zarówno z odbiorcami indywidualnymi, jak i firmami zlokalizowanymi w Polce w krajach Unii Europejskiej. Oferujemy najwyższe stawki i szybką wycenę – posiadamy własne spektrometry umożliwiające przygotowanie oferty na miejscu u klienta. Aby omówić szczegóły dotyczące sprzedaży, zapraszamy do kontaktu.

Źródło:

  1. Living Planet Report, WWF 2018

KONTAKT

Dane rejestrowe
STELLMET Sp. z o.o. sp. k.
ul. Jana III Sobieskiego, nr 11, lok. E6,
40-082 Katowice
NIP: 6342762727

Administracja:
Aleksandra Szczepańska +48 533 140 304

Specjalista ds. HR
Daria Kiwic +48 534 719 655Siedziba:
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice
REGON: 241727801
KRS: 0000966521

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 16:00

Dział handlowy
Numery Telefonów:
+48 602 744 434, +48 795 566 548
biuro@stellmet.pl

Zakup i sprzedaż materiałów:
tel.: 602 744 434
tel.: 795 566 548

Administratorem danych osobowych jest STELLMET Sp. z o.o. sp. k. posiadający adres miejsca wykonywania działalności i adres do doręczeń: ul. Jana III Sobieskiego, nr 11, lok. E6, 40-082 KATOWICE, NIP: 6342762727, adres poczty elektronicznej: biuro@stellmet.pl numer telefonu: 602 744 434 lub 795 566 548.
Za pomocą podanych numerów i adresów prosimy o kontaktowanie się z nami. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem