Skup cyny

Firma Stellmet oferuje kompleksowy skup cyny w każdej postaci. Sprzedając wolfram w naszej firmie zyskujesz pewność rzetelnej wyceny opartej na aktualnych cenach rynkowych oraz precyzyjnej analizie składu surowca. Nasza oferta jest skierowana zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm działających w branżach przemysłowych, które potrzebują efektywnego zarządzania surowcami.

Cyna bardzo szybko stała się cennym materiałem, dlatego wydobywano ją bardzo intensywnie i dziś jej złoża są na wyczerpaniu. Owszem, można ją zastępować innymi metalami, ale wciąż jest ona na tyle cenna, że złom cyny jako jednen z kluczowych pierwiastków będący w kręgu naszych zainteresowań cechuje się ogromnym popytem.

Sprzedaż cyny może przynieść wiele korzyści w Twojej firmie. Nasi handlowcy z pełnym profesjonalizmem doradzą jak najlepiej gospodarować odpadami w firmie, a dzięki oddaniu złomu wolframu do procesu recyklingu:

  • od ręki otrzymujesz zapłatę za materiał,
  • wspólnie z nami dbasz o recykling i o dobro naszej wspólnej Planety

#RecyklingMetaliNasNapędza

wolfram stellmet

Co zaliczamy do skupu cyny?

Dołącz do 10000+ firm, które wybrały Stellmet za wysoką jakość obsługi klienta.

Akceptujemy te rodzaje plików: stl, stp, igs, zip,jpg, png)

Skup złomu cyny

Skup cyny prowadzimy bez względu na jej postać – interesuje nas zarówno cyna w czystej postaci, jak i jej stopy z innymi metalami: z ołowiem, antymonem. Poszukujemy stopów łożyskowych, stopu cyny z którego produkuje są naczynia na bazie cyny, stopów lutowniczych z miedzią i srebrem. Odzysk cyny jest dla nas bardzo ważny, więc nawet cynę pokrywającą stal można odzyskiwać w tzw. procesie odcynowania.

Oba odzyskane w ten sposób surowce mogą zostać wykorzystane do ponownej produkcji. Jeśli posiadasz materiały wykonane z cyny i zawierające ją w swoim składzie – zgłoś się do nas. Nasi specjaliści podpowiedzą Ci ile może być warty Twój materiał oraz wyjaśnią cały proces sprzedaży. Nie musisz się niczym przejmować – jesteśmy w stanie dopiąć transakcję od ręki. Jeśli nie jesteś z okolicy możesz wysłać nam materiał, a w przypadku większych ilości umówić się z nami na darmowy odbiór.

skup weglika spiekanego

Skup cyny lutowniczej

Świat bazuje dziś na elektronice, a poszczególne podzespoły trzeba przecież ze sobą łączyć. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu niemal w każdym polskim domu była lutownica, a w jej pobliżu przechowywano cynę do lutowania.

Właśnie takie zastosowanie, które wynika ze stosunkowo niskiej temperatury topnienia cyny (231°C), jest jednym z powodów wzrostu jej zapotrzebowania. Tona cyny na londyńskiej giełdzie surowcowej potrafi dziś kosztować naprawdę dużo. Trudno uwierzyć, że jeszcze sto lat temu cyna była tak tania, że można z niej było opłacalnie produkować nawet żołnierzyki dla dzieci.

skup weglika spiekanego

Czym jest cyna lutownicza?

Cyna stopiona z innymi metalami tworzy tzw. lutowie. Jest to spoiwo z niską temperaturą topnienia, posiadające właściwości doskonałego przewodnika. Służy do produkcji płytek i lutowania na nich podzespołów elektronicznych. Istnieją luty ołowiowe i bezołowiowe. Te ostatnie są stopami cyny ze srebrem lub z miedzią.

Lutowanie wykorzystywane jest także do łączenia dużych elementów, np. blach w rynnach. Tu oczywiście nie używa się stopów ze srebrem – takie lutowie byłoby zbyt drogie.

Cena złomu cyny na skupie

Sprzedaż złomu to wbrew pozorom opłacalny biznes. Dlaczego warto sprzedawać cynę? Ponieważ to jeden z droższych metali, tym samym można za nią otrzymać atrakcyjne stawki. Cyna jest materiałem o dużej gęstości, jednocześnie występującym w dużej ilości w odpadach przemysłowych.

Ile możesz zarobić na jej sprzedaży? Cena cyny w skupie jest zmienna i zależy od aktualnych notowań tego metalu na światowych giełdach, ale dbamy o to, by oferowane przez nas stawki były najlepsze dla naszych klientów.

Dokładnie sprawdzamy zawartość cyny w sprzedawanym materiale za pomocą profesjonalnych narzędzi – posiadamy 6 spektrometrów do analizy stopów metali. Dodatkowo odbieramy złom z dowolnego miejsca w kraju.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy posiadają złom cyny – skupujemy ten metal w każdych ilościach. Oferujemy dokładny pomiar zawartości, indywidualną wycenę, a także bezpośredni odbiór od klienta.

 

Cyna a zastosowanie w przemyśle

Około pięciu procent światowego zużycia cyny przypada na brąz. To przecież nic innego jak stop cyny z miedzią. Dentyści wykonywali z cyny tani amalgamat do wypełnień, a organmistrzowie stosują cynę do konstrukcji piszczałek znajdujących się w organach. Przez dziesiątki lat cyna wykorzystywana była też w drukarniach do odlewania czcionek.

Cyna znajduje swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym, przemyśle elektronicznym, ale również motoryzacyjnym, mechanicznym, budowlanym i w wielu innych branżach. Nasza oferta kierowana jest nie tylko do klientów indywidualnych, ale również firm, które na swoim terenie posiadają elementy i stopy cyny. Jeśli jesteś właścicielem niepotrzebnych przedmiotów – skontaktuj się z nami! Nie tylko będziesz mógł zrobić porządek, ale również nieco zarobić.

Ciekawostki z historii dotyczące cyny

Jedną z charakterystycznych właściwości cyny jest to, że w niskich temperaturach (a właściwie już poniżej 13°C) rozpada się na proszek. Według historyków właśnie ta cecha cyny przyczyniła się do klęski Napoleona podczas jego kampanii wschodniej. Uszyte we Francji mundury i płaszcze żołnierzy zostały wykonane z wykorzystaniem cynowych guzików. Rosyjskie mrozy wywoływały więc skutek nietrudny dziś do przewidzenia – guziki dosłownie się rozpadły. Anglicy z kolei jeszcze na początku XIX wieku używali cynowych puszek do przechowywania racji żywnościowych dla swojej armii. Oni jednak nie angażowali się w batalie na mrozie, dlatego zastosowanie akurat tego metalu nie zaważyło na losie toczonych przez nich walk.

Cyna dała o sobie znać również w Polsce, gdy na początku XX wieku zauważono, że zaczynają się rozpadać niektóre cynowe trumny w podziemiach Wawelu. Dopiero wprowadzone tam ogrzewanie uratowało sytuację. Proces ten można zahamować poprzez dodawanie do cyny ołowiu, ale ten jest jak wiadomo szkodliwy, a wręcz niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje kilogram cyny na skupie złomu?

Aktualne ceny cyny znajdziesz w naszym cenniku. Zachęcamy również do kontaktu z naszymi specjalistami!

Czy jako osoba prywatna mogę sprzedać na skupie?

Oczywiście! Ofertę skupu cyny kierujemy zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.

W jakiej formie skupujecie cynę?

W naszej firmie skupujemy cynę w niemalże każdej postaci. W razie wątpliwości zapraszamy do wypełnienia formularza – odezwiemy się!

 

spektrometr stellmet

Stellmet

Sp. z o. o. Sp. K.