Cennik metali szlachetnych i rzadkich

Metale szlachetne są stosowane w wielu branżach. Znajdują się w urządzeniach i narzędziach, które każdy ma w domu, w gospodarstwie, w warsztacie lub w swojej firmie. Z uwagi na wiele czynników ekologicznych i ekonomicznych rośnie popularność recyklingu metali szlachetnych, aby móc je ponownie wykorzystywać. Ceny skupu surowców uzależnione są składu danego materiału czyli zawartości metali szlachetnych.

CENNIK

Dlaczego warto sprzedawać metale szlachetne?

Sprzedaż metali szlachetnych niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala pozbyć się zalegających, nieużywanych urządzeń. Warto raz na jakiś czas zrobić przegląd składowanych rzeczy i sprawdzić, czy wśród nich nie znajdują się przedmioty, które są zużyte, uszkodzone, a które mogą zawierać w sobie metale szlachetne takie jak platyna, pallad, srebro, cyna oraz rzadkich jak tytan czy wolfram. Mogą to być np.: druty, elektrody, termopary, katalizatory samochodowe, sprzęt elektroniczny czy wymontowane elementy z różnych urządzeń.

Kolejną zaletą pozbycia się nie nadających się do dalszego użytku metali szlachetnych jest możliwość pozyskania dodatkowych środków finansowych. Jest to bardzo efektywny sposób na odzyskanie części poniesionych kosztów, ponieważ z każdym rokiem rośnie znaczenie rynku surowców wtórnych w obecnej gospodarce. Z uwagi na wysokie ceny metali szlachetnych skup metali szlachetnych zapłaci za posiadane materiały więcej w porównaniu do analogicznych ilości metali kolorowych i nieszlachetnych. Metale szlachetne występują rzadziej w środowisku naturalnym, dostępne złoża powoli się wyczerpują, dlatego ceny na skupie są znacznie wyższe.

Jak skupowanie metali szlachetnych działa na środowisko?

Skupowanie metali szlachetnych ma ogromne znaczenie dla środowiska naturalnego. Po pierwsze złoża metali szlachetnych są nieodnawialne, a ich zasoby bardzo szybko się kurczą. Po drugie wydobycie metali szlachetnych wiąże się z ogromnymi kosztami, stratami energii, emisją gazów, zanieczyszczeniem środowiska i koniecznością stosowania coraz to nowszych technologii, ponieważ złoża przestają być łatwo dostępne. Po trzecie sprzedawanie złomu metali szlachetnych przyczynia się do zmniejszenia ilości śmieci na składowiskach. Ponadto warto wiedzieć, że chcąc pozyskać np. 1 kg platyny, należy wydobyć aż 150 ton danej rudy, z której inne pierwiastki bardzo często nie są później wykorzystywane. Rozwój rynku surowców wtórnych jest konieczny z uwagi na ogromną degradację środowiska.

Od czego zależą notowania i ceny metali szlachetnych na rynku wtórnym?

Głównym czynnikiem decyzyjnym odnośnie notowania i cen metali szlachetnych na rynku wtórnym jest popyt i podaż danego surowca. Wpływ ma także sytuacja gospodarcza, rozwój technologiczny i przemysłowy. Prognozuje się, że z każdym rokiem rynek wtórny będzie się umacniał, a ceny metali szlachetnych będą rosnąć, z uwagi na wyczerpujące się złoża i ograniczenia wydobycia surowców. Cennik metali szlachetnych zależy od rodzaju surowca i jego jakości (im czystsza postać pierwiastka, tym jest on droższy). Aktualne ceny prezentują się następująco: skup srebra to 1,4-1,60 zł/g, za skup platyny można otrzymać do 140 zł/g, a za skup cyny pomiędzy 15-65 zł/kg. Każda transakcja wyceniania jest indywidualnie w zależności od próby, procentowej zawartości pierwiastka w stopie oraz ilości.

KONTAKT

Dane rejestrowe
STELLMET Sp. z o.o. sp. k.
ul. Jana III Sobieskiego, nr 11, lok. E6,
40-082 Katowice
NIP: 6342762727

Administracja:
Aleksandra Szczepańska +48 533 140 304

Specjalista ds. HR
Daria Kiwic +48 534 719 655Siedziba:
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice
REGON: 241727801
KRS: 0000966521

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 16:00

Dział handlowy
Numery Telefonów:
+48 602 744 434, +48 795 566 548
biuro@stellmet.pl

Zakup i sprzedaż materiałów:
tel.: 602 744 434
tel.: 795 566 548

Administratorem danych osobowych jest STELLMET Sp. z o.o. sp. k. posiadający adres miejsca wykonywania działalności i adres do doręczeń: ul. Jana III Sobieskiego, nr 11, lok. E6, 40-082 KATOWICE, NIP: 6342762727, adres poczty elektronicznej: biuro@stellmet.pl numer telefonu: 602 744 434 lub 795 566 548.
Za pomocą podanych numerów i adresów prosimy o kontaktowanie się z nami. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem