Skup niklu
Nikiel jest pierwiastkiem bardzo chętnie poddawanym procesowi recyklingu. Nasz skup metali szlachetnych i rzadkich również odkupi od Ciebie każdą ilość odpadów zawierających ten pierwiastek. Skąd tak duże zainteresowanie? Większość zasobów tego materiału wykorzystuje się w przemyśle metalurgicznym. Stosuje się go przede wszystkim do produkcji stali nierdzewnej. Tę zaś możemy spotkać praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia: w budownictwie, przemyśle chemicznym, energetycznym czy transportowym.

Jedną z najbardziej pożądanych właściwości chemicznych niklu jest wolne tempo utleniania, co czyni go odpornym na korozję. Wykazuje też wysokie własności wytrzymałościowe przy wysokiej temperaturze (do 500°C), stąd też stopy z niklem od lat są używane w przemyśle lotniczym.

Skup złomu niklu

Dlaczego warto oddać niepotrzebny złom niklu na skup? Analitycy od kilku lat biją na alarm. Prognozuje się wyczerpanie światowych złóż niklu już za 30 lat. Im bliżej godziny zero dla nieodnawialnych źródeł metali, tym większą wagę przykłada się do działań na rynku surowców wtórnych. Recykling to podstawowa metoda przetwarzania rzadkich materiałów, która trzyma światową gospodarkę w ryzach.

Gdzie znaleźć złom niklu?

Oddawanie na złom niklu, a następnie jego recykling to aktualnie jedyna możliwość, aby móc za kilkadziesiąt lat nadal używać go na taką skalę, jak obecnie. Z uwagi na wyczerpujące się złoża metalu skup elementów, narzędzi i urządzeń zawierających nikiel to przede wszystkim znacząca korzyść dla środowiska naturalnego.

Warto wykonać selekcję nieużywanych, zepsutych przedmiotów i sprawdzić, które z nich, zawierają nikiel, który można oddać na złom. Jeśli chodzi o odpady przemysłowe, nikiel w postaci stopów znajdziesz w:

- blachach walcowanych
- prętach
- odlewach
- odkuwkach
- rurach
- śrubach, nakrętkach, podkładkach i prętach gwintowanych.

Składowanie takich ilości złomu w fabryce czy własnym zakładzie to marnowanie przestrzeni i pieniędzy. Jedna rura może nie zajmuje wiele miejsca, ale doskonale wiemy, że uszkodzone i stare przedmioty szybko przechodzą z jednostek w dziesiątki. Jeden metr kwadratowy zamienia się w kilka metrów, a przecież utrzymanie tej powierzchni kosztuje niemałe sumy.

Skup metali - nikiel - dlaczego warto?

Skup metali rzadkich i szlachetnych niesie za sobą szereg korzyści nie tylko dla środowiska, ale także dla osób, które sprzedają złom. Nikiel wykorzystywany jest w wielu gałęziach przemysłu (energetycznym, samochodowych, odlewniczym), a także występuje w wielu przedmiotach codziennego użytku.

Skup metali szlachetnych i rzadkich ze względu na wyczerpujące się złoża metali jest bardzo ważny. Ze złomu można w stosunkowo prosty sposób pozyskać pierwiastki w niemal czystej postaci. Skup metali jest także istotny dla ochrony środowiska. Oddając złom, przyczyniamy się do jakże ważnej w ostatnich latach segregacji śmieci, zmniejszamy ich zalegającą ilość, a także oszczędzamy duże nakłady energii, które trzeba zużyć, jeżeli pozyskiwałoby się metale w sposób tradycyjny z rud.

Inną korzyścią, która płynie ze sprzedaży złomu, jest możliwość pozyskania dodatkowych oszczędności. Ceny uzależnione są od rodzaju sprzedawanego metalu, dlatego warto m.in. sprawdzić skup srebra lub skup węglika spiekanego

Skup niklu - cennik

Cena skupu niklu uzależniona jest od procentowej zawartości tego pierwiastka w danym elemencie. Cennik może ulegać zmianie w zależności od notowań na giełdzie czy kursu walut. Nikiel można sprzedać w czystej postaci (np. anody, katody, granulat niklu, nikiel pogawalniczy) oraz w postaci stali stopowych, które go zawierają (np. stal nierdzewna, stal żaroodporna, stal kwasoodporna, miedzionikiel czy stal wysokoniklowa). Złom skupujemy po cenach rynkowych, które wahają się w granicach od 25 zł/kg za nikiel 99%. Aby poznać aktualny cennik skupu niklu, skontaktuj się z nami.

Skup niklu - ceny pokazują, że to się opłaca!

Już wiesz, gdzie znaleźć złom niklu i dlaczego warto go sprzedawać. Sprzedaż rzadkich metali to obecnie oznaka przedsiębiorczości. To dochodowy interes dla osób oddających złom do firm prowadzących skup niklu, tytanu, srebra czy skup cyny.

Chcesz pozbyć się odpadów? Przejrzyj cennik na naszej stronie i skontaktuj się z nami. Przyjedziemy w ustalone miejsce i przebadamy materiały profesjonalnym spektrometrem, który zapewni bezbłędny pomiar zawartości niklu. Dajemy Ci gwarancję, że otrzymujesz najlepszą cenę za dokładnie taką ilość rzadkiego pierwiastka, jaką nam sprzedajesz.

KONTAKT

Dane rejestrowe
STELLMET Sp. z o.o. sp. k.
ul. Jana III Sobieskiego, nr 11, lok. E6,
40-082 Katowice
NIP: 6342762727

Administracja:
Aleksandra Szczepańska +48 533 140 304

HR Business Partner
Daria Polańska +48 534 719 655Siedziba:
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice
REGON: 241727801
KRS: 0000966521

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 16:00

Dział handlowy
Numery Telefonów:
+48 602 744 434, +48 795 566 548
biuro@stellmet.pl

Zakup i sprzedaż materiałów:
tel.: 602 744 434
tel.: 795 566 548

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem