Srebro jest aktualnie pożądanym kruszcem na rynku inwestycyjnym, a jego cena stale rośnie. Dzieje się tak, ponieważ zapotrzebowanie na ten pierwiastek przekracza jego możliwe wydobycie z naturalnych źródeł. W ostatnich kilkudziesięciu latach przemysł nabrał tempa, natomiast naturalne złoża są ograniczone. Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się skupy srebra, które metodą recyklingu przywracają część tego materiału na rynek.

Istnieje jeszcze jeden powód, dla którego warto skorzystać z usług skupu złomu srebra. Możesz mieć swój udział w ochronie przed finansowym kryzysem, do którego doprowadzi wyczerpanie złóż tego metalu. Srebro wykazuje silne właściwości antybakteryjne, stąd też jest powszechnie używane w przemyśle medycznym. Służy między innymi do pokrycia wierzchniej warstwy narzędzi chirurgicznych. Co zrobimy, jeśli srebra zabraknie? W kwestiach związanych ze zdrowiem higiena jest priorytetem. Trzeba będzie znaleźć zamiennik srebra, ale jeśli okaże się on droższy, będzie się to wiązać z podniesieniem cen sprzętu medycznego. Droższy sprzęt to wyższe ceny zabiegów lekarskich i konieczność większych nakładów finansowych, które przełożą się na podatki. Jeśli dalej zastanawiasz się, czy warto poddawać srebro recyklingowi, ten argument powinien rozwiać wszelkie wątpliwości!

Złom srebra – w czym można go znaleźć

Poza biżuterią i sztućcami, metale szlachetne są używane w wielu gałęziach rozwijającego się stale przemysłu. Srebro odznacza się bardzo dobrą przewodnością elektryczną oraz cieplną, toteż znajduje szerokie zastosowanie w elektryce i elektronice. Możemy więc śmiało powiedzieć, że srebro znajduje się... prawie wszędzie! 

Producenci korzystają z właściwości tego metalu podczas wytwarzania przełączników czy bezpieczników. Powstają z niego druty i blaszki, znajdujące się na przykład w klawiaturze Twojego komputera, przełącznikach uruchamiających silnik samochodu, czy też w układach elektronicznych odpowiadających za bezproblemowe sterowanie samolotem. Srebrne styki pozwalają Ci oglądać telewizję i rozmawiać przez telefon komórkowy.

W latach rozwoju przemysłu fotograficznego srebro stanowiło sporą część elementów wykorzystywanych przy produkcji klisz czy aparatów analogowych. W dobie cyfryzacji większość takiego sprzętu nie spełni wymagań stawianych przez użytkowników, z powodzeniem więc można się go pozbyć na skupie srebra technicznego.

Dzięki wysokiemu współczynnikowi odbicia światła wspomniany metal znajduje zastosowanie w produkcji luster. W ostatnich latach rośnie też popyt na odnawialne źródła energii, a co za tym idzie, na panele słoneczne korzystające z doskonałej przewodności cieplnej srebra.

Skup złomu srebra

Mimo że większość srebra zawiera się w biżuterii, to złom tego metalu znajdziemy w dużej części w odpadach przemysłowych. Powstaje więc pytanie: co można sprzedać W NASZEJ FIRMIE OFERUJĄCEJ skup srebra? Złom, który przyjmujemy, może pochodzić z różnych przedmiotów. W niczym nie przeszkadzają domieszki kwalifikujące się na złom platyny czy złom tytanu, które również chętnie od Ciebie kupimy po korzystnej cenie.

Oto co możesz u nas sprzedać:

  • sztabki srebra,

  • srebrne sztućce,

  • srebrne luty, płytki, blaszki, druty i styki,

  • wytopy z zawartością srebra,

  • elementy posrebrzane,

  • elementy srebrne z akumulatorów,

  • srebro próby 800, 925 i 999.

Cena złomu srebra – skup

Sprzedaż srebra jest świetną okazją do zarobku. Dla Klientów skupu liczy się najlepsza cena oferowana za 1 gram kruszca.

Możliwości wydobycia srebra kurczą się z roku na rok, z kolei zużycie srebra technicznego stale wzrasta. W przemyśle, obok korzystania z naturalnych złóż metali, coraz większą rolę odgrywa recykling materiałów. Rośnie popularność usług prowadzonych przez firmy przyjmujące złom srebra. Cena jest ustalana w zależności od aktualnego kursu surowca. Zastanawiasz się więc, dlaczego warto wybrać akurat nasze usługi? Po pierwsze, masz pewność, że przeprowadzimy rzetelną analizę zawartości srebra za pomocą specjalistycznego sprzętu pomiarowego. Po drugie, oszczędzasz na transporcie, ponieważ odbieramy złom od naszych klientów na terenie całego kraju.

Ile zarobisz, wybierając nasz skup złomu srebra? Cennik znajduje się w poniższej tabeli.

Srebro styki odpalone, bez W, niemagnetyczne 1,40
Srebro biżuteria próba 925 1,60

W celu uzyskania informacji o aktualnych cenach skupu, prosimy o kontakt!

KONTAKT

Dane rejestrowe
Stellmet S.C.
ul. Sobieskiego 11 lok. E6.
40-082 Katowice
NIP: 634 276 27 27

Siedziba
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 15:00

Dział handlowy
Numery Telefonów:
+48 602 744 434, +48 795 566 548
biuro@stellmet.pl

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem