Skup tytanu

Działamy na rynku recyklingu metali rzadkich i metali szlachetnych od 2010 roku. Przez ten czas staliśmy liderem w branży recyklingu metali rzadkich i metali szlachetnych. Wyznaczamy standardy dzięki czemu nasi klienci na sprzedaży złomu tytanu mogą uzyskać najlepszą cenę. Chętnie dzielimy się wiedzą na temat gospodarki odpadów w firmie. Skorzystaj z naszej oferty skupu tytanu.

Sprzedaż tytanu może przynieść wiele korzyści w Twojej firmie. Nasi handlowcy z pełnym profesjonalizmem doradzą jak najlepiej gospodarować odpadami w firmie, a dzięki oddaniu złomu tytanu do procesu recyklingu:

  • od ręki otrzymujesz zapłatę za materiał,
  • wspólnie z nami dbasz o recykling i o dobro naszej wspólnej Planety

#RecyklingMetaliNasNapędza

tytan

Dołącz do 10000+ firm, które wybrały Stellmet za wysoką jakość obsługi klienta.

Akceptujemy te rodzaje plików: stl, stp, igs, zip,jpg, png)

Skup złomu tytanu w Stellmet

Prowadzimy w pełni zorganizowany skup metali, w tym również tytanu. Możemy odebrać go własnym transportem w dowolnym punkcie Polski.
Dysponujemy sprzętem pozwalającym na miejscu określić dokładną zawartość tytanu lub innego cennego metalu w stopie i na tej podstawie zaproponować cenę. Nasi klienci nie muszą martwić się również o formalności – wszystkim się zajmiemy i pomożemy.
tytan

Cenny skupu złomu tytanu

Cena złomu tytanu utrzymuje się od dłuższego czasu na stałym poziomie, jednak należy pamiętać, że jest ona podyktowana aktualną sytuacją na światowej giełdzie. Zaproponowane ceny są również uzależnione od ilości sprzedawanego materiału.

Jeśli posiadasz niepotrzebne elementy tytanowe i zastanawiasz się, co z nim zrobić, to zachęcamy do kontaktu. Bardzo chętnie przyjmiemy każdą ilość odpadów zawierających ten pierwiastek, a nawet sami po nie przyjedziemy, jeśli ich ilość będzie duża. Zorganizujemy transport, zbadamy skład na miejscu i zaoferujemy atrakcyjną cenę.

W celu uzyskania informacji o aktualnych cenach skupu, prosimy o kontakt – formularz wyceny jest do Twojej dyspozycji!

Czym jest tytan?

Tytan jako pierwiastek został odkryty w 1791 roku przez Brytyjczyka Williama Gregora, natomiast „boską” nazwę nadał mu cztery lata później niemiecki chemik Heinrich Klaproth. Dopiero w 1831 roku udało się jednak pozyskać tytan z rudy, a procedurę nadającą się do przemysłowego stosowania odkryto w latach 30. XX wieku.

Uzyskiwanie czystego tytanu nadal jest bardzo trudne i kosztowne. Chociaż złoża jego rud występują na Ziemi dość obficie, pozyskanie go wiąże się z wysokimi kosztami zarówno pod kątem finansowym, jak i ekologicznym. Nie dziwi więc fakt, że złom tytanu jest chętnie skupowany.

Największą zaletą tytanu jest jego wytrzymałość przy niskim ciężarze właściwym. Konstrukcja z tytanu o określonej nośności waży o 57% mniej niż wytrzymująca tyle samo konstrukcja stalowa. W tej sytuacji tytanem interesuje się przede wszystkim przemysł lotniczy – w powietrzu potrzebne są maszyny odporne na działanie potężnych sił, a zarazem lekkie. Tytan jest stosowany również w lotnictwie wojskowym. Tu liczy się także wysoka temperatura topnienia.

 

Zastosowanie tytanu

Stosowanie tytanu do produkcji m.in. belek, poprzecznic i elementów podwozia w samolotach pozwala zmniejszyć ich ciężar o 30-40 procent. Z tytanem możemy spotykać się również na co dzień. Śnieżnobiała barwa papieru czy niektórych kosmetyków (zwłaszcza kremów), to efekt zastosowania bieli tytanowej, czyli tlenku tytanu. W olejkach i kremach do opalania pełni ona funkcję filtracyjną, ponieważ nie przepuszcza promieniowania słonecznego.

Tytan odporny jest też na związki chemiczne i korozję. Dzięki temu może być stosowany jako materiał na pojemniki i kotły w niektórych gałęziach przemysłu spożywczego, a także w branży chemicznej. Również w instalacjach odsalających i odsiarczających oraz niektórych oczyszczalniach ścieków tytan jest niezastąpiony.

 

Wszędzie tam, gdzie trzeba mieć pewność, że zbiorniki, rury lub pompy nie wejdą w reakcję z daną substancją chemiczną, tytan jest nieoceniony. Dotyczy to m.in. wytwarzania chloru, sodu, magnezu, manganu, kwasu azotowego i siarkowego, kauczuku syntetycznego i żywicy epoksydowej. Wśród innych zastosowań tytanu wymienić można wały silników okrętowych, rowery wyczynowe wysokiej klasy, noże, kije golfowe, rakiety tenisowe, biżuterię i zegarki, oprawy okularowe i monety.

tytan

Tytan w protetyce chirurgicznej i stomatologicznej

Tytan odznacza się wysoką biokompatybilnością – jest dobrze tolerowany przez organizm człowieka. Nie znaczy to jednak, że ludzki organizm toleruje go w każdym przypadku. Na tytanowe implanty, również w kośćcu, nie mogą sobie pozwolić alergicy, astmatycy, cukrzycy, reumatycy i osoby z problemami krążeniowymi lub zaburzeniami przemiany materii.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Czy odbieracie złom od klienta?

Tak, jeśli ilość sprzedawanego materiału jest niemożliwa do wysyłki odbieramy go od naszych klientów.

Czy od sprzedaży tytanu pobierany jest podatek?

Sprzedając tytan na naszym skupie konieczne jest odliczenie podatku PCC wysokości 2% jeśli jego wartość przekracza 1000zł. Dotyczy osób fizycznych.

Czy tytan może sprzedać osoba prywatna?

Oferta naszego skupu jest kierowana zarówno do osób prywatnych, jak i firm, więc jak najbardziej – osoby prywatne również mogą sprzedać tytan w naszej firmie.

spektrometr

Stellmet

Sp. z o. o. Sp. K.