Wszędzie tam, gdzie potrzebny jest metal o niezwykle dużej wytrzymałości, a zarazem lekki, ludzie sięgają po tytan. Bez niego nie byłoby współczesnej techniki lotniczej ani kosmicznej, bo właśnie w powietrzu i kosmosie tytan sprawdza się najlepiej. Ma też liczne inne zastosowania, m.in. w protetyce. Oferujemy profesjonalny skup złomu tytanu - bez względu na jego postać. Zapewniamy specjalistyczną, kompleksową obsługę całej transakcji - skontaktuj się z nami, a my zajmiemy się resztą!

Czym jest tytan?

Tytan jako pierwiastek został odkryty w 1791 roku przez Brytyjczyka Williama Gregora, natomiast „boską” nazwę nadał mu cztery lata później niemiecki chemik Heinrich Klaproth. W mitologii greckiej tytani byli boskimi olbrzymami, którzy istnieć mieli jeszcze przed bogami olimpijskimi. Dopiero w 1831 roku udało się jednak pozyskać tytan z rudy, a procedurę nadającą się do przemysłowego stosowania odkryto w latach 30. XX wieku.

Uzyskiwanie czystego tytanu jest bardzo trudne i kosztowne. Chociaż złoża jego rud występują na Ziemi dość obficie, produkcja i zużycie tego pierwiastka to jedynie 0,5% w stosunku do stali. Nie dziwi więc fakt, że złom tytanu jest często skupowany.

Największą zaletą tytanu jest jego wytrzymałość przy niskim ciężarze właściwym. Konstrukcja z tytanu o określonej nośności waży o 57% mniej niż wytrzymująca tyle samo konstrukcja stalowa. W tej sytuacji tytanem interesuje się przede wszystkim przemysł lotniczy: w powietrzu potrzebne są maszyny odporne na działanie potężnych sił, a zarazem lekkie. Tytan jest stosowany również w lotnictwie wojskowym. Tu liczy się także wysoka temperatura topnienia. Samolot poruszający się z prędkością ponaddźwiękową zmaga się z bardzo wysoką temperaturą poszycia, której nie wytrzymałoby aluminium ani stopy magnezu.

Zastosowanie tytanu

Stosowanie tytanu do produkcji m.in. belek, poprzecznic i elementów podwozia w samolotach pozwala zmniejszyć ich ciężar o 30-40 procent. Z tytanem możemy spotykać się również na co dzień. Śnieżnobiała barwa papieru czy niektórych kosmetyków (zwłaszcza kremów), to efekt zastosowania bieli tytanowej, czyli tlenku tytanu. W olejkach i kremach do opalania pełni ona funkcję filtracyjną, ponieważ nie przepuszcza promieniowania słonecznego.

Tytan odporny jest też na związki chemiczne i korozję. Dzięki temu tytan może być stosowany jako materiał na pojemniki i kotły w niektórych gałęziach przemysłu spożywczego, a także w branży chemicznej. Również w instalacjach odsalających i odsiarczających oraz niektórych oczyszczalniach ścieków tytan jest niezastąpiony. Wszędzie tam, gdzie trzeba mieć pewność, że zbiornik, rury lub pompa nie wejdą w reakcję z daną substancją chemiczną, tytan jest jak najbardziej na miejscu. Dotyczy to m.in. wytwarzania chloru, sodu, magnezu, manganu, kwasu azotowego i siarkowego, kauczuku syntetycznego i żywicy epoksydowej. Wśród innych zastosowań tytanu wymienić można wały silników okrętowych, rowery wyczynowe wysokiej klasy, noże, kije golfowe, rakiety tenisowe, biżuterię i zegarki, oprawy okularowe i monety.

Tytan w protetyce chirurgicznej i stomatologicznej

Zwykły człowiek, o ile go na to stać, może sobie zafundować tytanowy implant u dentysty. Tytan odznacza się wysoką tzw. biokompatybilnością: jest dobrze tolerowany przez organizm człowieka. Nie znaczy to jednak, że idealnie: ok 15% musi się pozbywać tytanowych implantów, gdy jama ustna odrzuca metal w ramach reakcji immunologicznej. Na tytanowe implanty, również w kośćcu, nie mogą sobie pozwolić alergicy, astmatycy, cukrzycy, reumatycy i osoby z problemami krążeniowymi lub zaburzeniami przemiany materii.

Skup złomu tytanu

Prowadzimy doskonale zorganizowany skup metali, w tym również tytanu. Możemy odebrać go własnym transportem w dowolnym punkcie Polski. Dysponujemy sprzętem pozwalającym na miejscu określić dokładną zawartość tytanu lub innego cennego metalu w stopie i na tej podstawie ustalić oraz zaproponować cenę. Skupujemy również inne metale rzadkie i szlachetne, w tym srebro, platynę, pallad, cynę i wolfram, a także węgliki spiekane i stal szybkotnącą.

Cennik skupu złomu tytanu

Cena złomu tytanu utrzymuje się od dłuższego czasu na stałym poziomie w zależności od postaci skupowanego materiału. Suche tytanowe wióry bez chłodziwa oraz kawałki skupowane są przeważnie po 3,50-4 zł/kg, natomiast tytan w postaci metalicznej (95-98%) po ok. 6 zł /kg.

Ceny różnią się w poszczególnych firmach skupujących, dlatego zwłaszcza przy dużych ilościach złomu do sprzedania warto dokonać właściwego wyboru wyspecjalizowanego podmiotu jakim jesteśmy. Zapraszamy do kontaktu i poznania aktualnych cen w naszym skupie.

Cena złomu tytanu - skup

Jesteśmy zaskoczeni tym, jak wiele osób nie ma pojęcia o istnieniu skupu tytanu. Ten prawie niezniszczalny materiał to drogocenny towar na rynku surowców, chętnie poddawany recyklingowi. Jeśli posiadasz niepotrzebny złom i zastanawiasz się, co z nim zrobić, to koniec Twoich zmartwień. Bardzo chętnie przyjmiemy na nasz skup każdą ilość odpadów zawierających ten pierwiastek, a nawet sami po nie przyjedziemy. Zorganizujemy transport, zbadamy skład na miejscu i zaoferujemy atrakcyjną cenę. Chyba nie trzeba Cię dłużej zachęcać?

Pewnie ciekawi Cię, ile możesz na tym zarobić. Najczęściej kwoty oscylują wokół 3-6zł/kg, w zależności od postaci i zawartości wycenianego metalu. Jakie stawki oferuje nasz skup tytanu? Ceny za złom przedstawiliśmy w poniższej tabeli.

Złom tytanu, do 8 zł / kg

W celu uzyskania informacji o aktualnych cenach skupu, prosimy o kontakt!

KONTAKT

Dane rejestrowe
STELLMET Sp. z o.o. sp. k.
ul. Jana III Sobieskiego, nr 11, lok. E6,
40-082 Katowice
NIP: 6342762727

Administracja:
Aleksandra Szczepańska +48 533 140 304

Specjalista ds. HR
Daria Kiwic +48 534 719 655Siedziba:
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice
REGON: 241727801
KRS: 0000966521

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 16:00

Dział handlowy
Numery Telefonów:
+48 602 744 434, +48 795 566 548
biuro@stellmet.pl

Zakup i sprzedaż materiałów:
tel.: 602 744 434
tel.: 795 566 548

Administratorem danych osobowych jest STELLMET Sp. z o.o. sp. k. posiadający adres miejsca wykonywania działalności i adres do doręczeń: ul. Jana III Sobieskiego, nr 11, lok. E6, 40-082 KATOWICE, NIP: 6342762727, adres poczty elektronicznej: biuro@stellmet.pl numer telefonu: 602 744 434 lub 795 566 548.
Za pomocą podanych numerów i adresów prosimy o kontaktowanie się z nami. W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem