Skup węglika spiekanego




Zużyte frezy i wiertła są nieodłącznym elementem każdego zakładu trudniącego się obróbką skrawaniem. Układanie ich w jednym miejscu zajmuje wolną przestrzeń. Za to trzymanie na stanowisku pracy starych narzędzi tuż obok nowych, może spowodować kosztowną pomyłkę. Co więc zrobić z nadprogramową ilością sprzętu niezdatnego do dalszego użytkowania?

A co, jeśli powiemy Ci, że możesz pozbyć się zużytych narzędzi bez ruszania się z miejsca? Wystarczy jeden telefon, a Twój problem rozwiąże nasz skup węglika spiekanego. Nie ma tu żadnych haczyków. Zajmujemy się recyklingiem złomu węglików spiekanych od wielu lat. W udany sposób łączymy biznes z dbaniem o naszych Klientów, a także troską o ekosystem. Skup węglika to nasza praca, Twoje oszczędności oraz czyste środowisko.

Skup węglika spiekanego z dojazdem do klienta

Jak Ty na tym korzystasz? Po umówieniu spotkania przyjeżdżamy po odbiór materiałów. Posiadamy spektrometry najnowszej generacji, więc szybko i dokładnie badamy skład złomu na miejscu. Nie marnujesz czasu i pieniędzy na transport do NASZEJ FIRMY, my robimy to za Ciebie. Sprzedaż niepotrzebnych produktów oznacza spore oszczędności. Fundusze z takiego procesu możesz przeznaczyć na zakup nowych narzędzi, które po zużyciu również przyjmiemy na nasz skup węglika.

Jak korzysta na tym środowisko? Stosowanie oferty recyklingowej zamiast wydobywczej to mniej energii przeznaczonej na pozyskiwanie materiałów. Co za tym idzie, mniej dwutlenku węgla przedostaje się do atmosfery. Przekazując stare narzędzia na skup złomu węglików spiekanych, przyczyniasz się do dbania o czyste i zdrowe powietrze.

Jak korzystają na tym producenci? Recykling materiałów jest tańszą alternatywą niż wydobywanie ich na nowo. Zakup fabrykatów od firm zajmujących się recyklingiem jest więc bardziej atrakcyjny finansowo. Dodatkowo złoża kobaltu czy wolframu są ograniczone, toteż ich dostępność na rynku będzie się z czasem zmniejszać. Dlatego tak ważne jest wykorzystywanie alternatywnych źródeł, takich jak skup węglików spiekanych. Ostatecznie oznacza to również niższą cenę detaliczną zakupu nowych narzędzi u producentów, na czym korzysta Klient, czyli Ty!

Węgliki spiekane – czym są?

Węglik spiekany używany jest najczęściej w produkcji narzędzi do obróbki skrawaniem, takich jak frezy, wiertła, ciągadła czy piły tarczowe. Zaawansowany sposób wytwarzania umożliwia użycie takiego sprzętu przy późniejszej obróbce skrajnie twardych materiałów, takich jak metale, beton czy kamienie. Węglik spiekany powstaje poprzez połączenie rozdrobnionych węglików (najczęściej wolframu) spoiwem w postaci kobaltu, rzadziej wanadu czy niklu. Półprodukty zostają sprasowane pod dużym ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Tak otrzymujemy pełnowartościowy produkt.

Opisany sposób wytwarzania gwarantuje charakterystykę materiału niezbędną dla narzędzi skrawających. Twardość zbliżona jest do tej, którą wykazuje diament, co kwalifikuje nasz węglik do grupy materiałów supertwardych. Co więcej, owe właściwości węglik spiekany zachowuje do temperatury 850-1000°C, w zależności od zastosowanego spoiwa. Uzyskujemy w ten sposób wysoką odporność na ścieranie, wytrzymałość na zginanie i ściskanie. Im mniej kobaltu, tym lepsze właściwości skrawne, ale i wyższa twardość, a co za tym idzie, kruchość. A gdy narzędzie się pokruszy, nie jest zdatne do dalszego użytku. Co zrobić z takimi zużytymi narzędziami? Najlepiej pozbyć się, oddając je na skup złomu węglika spiekanego.

Skup węglików spiekanych

Nasza firma skupuje węglik spiekany z różnymi dodatkami, również z niklem i miedzią. Pozbądź się niepotrzebnych produktów i zagospodaruj wolne miejsce w pożyteczny sposób. Sprzedaj nam zbędne materiały, takie jak:

  • płytki wieloostrzowe (skup o różnych kształtach i wymiarach) do noży wymiennych (większość posiada pokrycia z tlenków oraz azotków metali),

  • frezy (monolityczne, również z końcówkami w postaci dokręconej wkładki),

  • wiertła,

  • wkładki do ciągadeł (ciągadła zarówno do drutu, jak i rur),

  • walce do drutu (najczęściej węglik spiekany z dodatkiem niklu),

  • wkładki do matryc,

  • matryce (do wyciskania),

  • płytki wlutowywane do noży,

  • kulki i groty wlutowywane do głowic wiertniczych.

Jednym z elementów, z których składa się węglik spiekany, jest wolfram. To najczęściej spotykany komponent, będący jednocześnie tanią alternatywą diamentu. Dlatego, jeśli zastanawiasz się, jakie materiały przyjmuje skup metali rzadkich, wolfram jest jednym z takich pierwiastków. Zadzwoń do nas również, jeśli posiadasz stare zapasy narzędzi produkowanych przy udziale metali szlachetnych.

Cena złomu węglika – skup

Przekonaliśmy Cię do sprzedaży wysłużonych narzędzi? Chcesz wiedzieć, ile na tym zarobisz? Korzystając z usług naszego skupu węglika spiekanego, otrzymujesz gwarancję najlepszej ceny. Skąd możesz mieć taką pewność? Dla producentów zakup towarów z rynku wtórnego jest i tak bardziej opłacalny, niż u bezpośrednich wydobywców. Nam zależy na zadowolonych sprzedawcach oraz kupcach, dlatego oferujemy korzystne stawki dla każdego Klienta.

Chcesz wiedzieć, jak kształtuje się cena? Należy zaznaczyć, że dokładne wartości skupu są ustalane na podstawie profesjonalnych badań składu oraz rodzaju samych składników. Ile więc zyskasz na współpracy ze skupem węglika spiekanego? Cennik znajduje się poniżej.

Skup węglika – cena złomu:

W celu uzyskania informacji o aktualnych cenach, prosimy o kontakt!

Udział węglików spiekanych z rynku wtórnego w produkcji

Węglik spiekany powstaje z połączenia węglików wolframu spoiwem z kobaltu, wanadu lub niklu. Złoża poszczególnych surowców z każdym rokiem kurczą się, dostęp do pierwiastków jest utrudniony i wymaga stosowania coraz nowszych technologii, a wszystko to wiąże się z ogromnymi kosztami nie tylko finansowymi, ale także energetycznymi. Wzrasta popyt, a podaż maleje, dlatego rynek wtórny surowców zaczyna odgrywać coraz ważniejszą rolę w produkcji, a także w gospodarce. Tylko w ten sposób jest możliwe wyrównanie różnicy w ogólnym bilansie. Skup i recykling węglików spiekanych jest możliwy dzięki temu, że surowiec ten nie traci swoich właściwości fizycznych i może być w pełni wykorzystany ponownie. Ponadto recykling jest znacznie łatwiejszym i tańszym rozwiązaniem. Warto oddawać narzędzia, które zawierają węglik spiekany do, wyspecjalizowanych w skupie tego rodzaju złomu, firm. Prognozuje się, że z każdym rokiem rynek wtórny będzie się coraz bardziej rozwijał, a ceny surowców będą wzrastać.

Skup węglików spiekanych a ekologia

Skup węglików jest też nie bez znaczenia dla ekologii i środowiska naturalnego. Procesy wydobywcze wiążą się z emisją gazów, ze stratami energii, z zanieczyszczeniem środowiska. Rynek wtórny to jedyna możliwość, aby zaprzestać i tym samym ochronić zubożałe już złoża surowców nieodnawialnych, które pozostały. Ponadto skup węglika, a następnie jego recykling to także szansa dla wysypisk śmieci, aby realnie ograniczać dostarczane i składowane tam śmieci. Każdy z nas może mieć wpływ na ochronę środowiska, sprzedając na skup węglika spiekanego zużyte narzędzia i urządzenia.

STELLMET Sp. z o.o. sp. k.
ul. Jana III Sobieskiego, nr 11, lok. E6,
40-082 Katowice

Aleksandra Zagórska
Specjalista ds. HR

+48 534 719 655

Kamila Kabzińska
Manager Zarządzający

+48 530 335 579
kamila.kabzinska@stellmet.pl

Siedziba:
ul. Metalowców 1b, c
41-600 Świętochłowice

REGON: 241727801
KRS: 0000966521
NIP: 6342762727

Natalia Teda
Specjalista ds. administracyjnych

+48 533 140 304
kamila.kabzinska@stellmet.pl

Godziny pracy:
pn - pt   7:00 - 16:00

Zakup i sprzedaż materiałów:
tel.: 602 744 434
tel.: 795 566 548

Magdalena Oleszko
Specjalista ds. administracyjnych

+48 533 148 032
magdalena.oleszko@stellmet.pl

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem